80درصد اعتبار صندوق توسعه برای اشتغال پایدار اختصاص یافت
پنجشنبه ۰۶ دى ۱۳۹۷
0 نظر
33 بازدید

به گزارش گروه خبری کارگویا، به نقل از خانه ملت، «غلامرضا کاتب»، رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس، امروز چهارشنبه با اشاره به نشست فراکسیون تولید و اشتغال، افزود: این نشست با حضور مدیران عامل بانک ها، معاونت کمیته امداد امام خمینی(ره) و همچنین «محمدباقر نوبخت» رییس سازمان برنامه بودجه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل این سازمان برگزار شد.

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس ادامه داد: در این نشست عملکرد پرداخت تسهیلات وام های روستایی از صندوق توسعه ملی مورد بررسی قرار گرفت، براساس گزارشی که ارائه شده تاکنون از 1.5 میلیارد دلار سهم صندوق توسعه، این صندوق به 80 درصد تعهدات خود عمل کرده و بودجه را در اختیار بانک ها قرار داده است.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: از میزان اعتبار در نظر گرفته شده، تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون دلار به این موضوع تخصیص داده شده و باقی اعتبارات در حال پرداخت است.

وی درخصوص نوع پرداخت ها به ایجاد اشتغال، اظهار داشت: توافقی صورت گرفت تا کل لیست دریافت کنندگان وام اشتغال در اختیار نمایندگان کل شهرستان ها مرکز صدا و سیما استان ها قرار گیرد تا به صورت تصادفی بررسی، پایش و نظارت شود که چه مقدار تسهیلات به اشتغال منجر شده است.

سقف تسهیلات تا 50 میلیون تومان برای اشتغال خانواده های تحت پوشش کمیته امداد

کاتب درباره روند کمک به خانواده های تحت پوشش دستگاه های حمایتی، گفت: در روند کمک به اجرای قانون برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی سقف تسهیلات تا 50 میلیون تومان مصوب شد تا بحث اشتغال در این خانواده ها ثبات پیدا کند.

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس به موضوع انرژی های خورشیدی 5 کیلوواتی اشاره کرد و بیان داشت: برای توجیه اقتصادی کردن انرژی های خورشیدی 5 کیلو واتی که توسط خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام می شود تصمیم گرفته شد که با وجود آنکه این طرح ها مدت ها است تعطیل شده، اجرایی شود.

 

آگهی استخدام
نیازمندیهای استخدامی
استخدام استانی
استخدامی
آزمون استخدامی
شغل
استخدام
کار
کارگویا
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر